Periša Petrović, poznatiji kao Džaja, ostavio je dubok trag u fudbalu Požarevca, Kostolca, a najviše u svojoj Radnoj Mali, gde je dugogodišnji predsednik mesne zajednice. Ovaj harizmatični lider, čovek koji je s ljubavlju nosio fudbalski dres i sa istim žarom radio na unapređenju života svoje zajednice, predstavlja inspiraciju mnogih generacija.
Od fudbalske lopte do liderske pozicije
Ljubav prema fudbalu Periša je razvio kao dečak u Radnoj mali. Njegovi fudbalski počeci bili su skromni, ali radom i posvećenošću postao je simbol sporta u ovom kraju, čuvajući duh timske igre i nesebično prenoseći svoje znanje mladima. Kao član Izvršnog odbora Gradskog fudbalskog saveza Požarevac doprineo je razvoju sporta u široj zajednici.
Predsednik sa vizijom
Tokom godina na čelu Mesne zajednice Radna Mala, Periša je radio na unapređenju infrastrukture, boljem životu svojih komšija i posebno na podršci romskoj populaciji koja čini veći broj stanovnika. Zalagao se za obrazovanje, inkluziju i stvaranje mogućnosti za mlade. Njegov rad ostavio je trajne rezultate, a njegova posvećenost dobrobiti zajednice čini ga uzorom.
Fudbal kao životna filozofija
Fudbal za Perišu nije bio samo igra, već način života. Uz svoj nadimak „Džaja“, koji je postao sinonim za sportski duh, motivisao je mlade da krenu njegovim stopama. Kako je na terenu postigao mnoge uspehe, njegova najveća pobeda je bila u tome što je druge inspirisao da veruju u sebe i svoje sposobnosti. Periša je svojim primerom pokazivao da upornost, timski duh i strast mogu nadvladati sve prepreke, kako na terenu tako i u životu. Njegova posvećenost nije se završavala sa njegovim ličnim uspesima – najveće dostignuće bilo je to što je uspeo da ohrabri mlade iz svoje zajednice da sanjaju velike snove i slede ih.
Životna poruka
Periša Petrović je primer kako sport, posvećenost i ljubav prema zajednici mogu oblikovati jedan život u priču koja inspiriše. Radna Mala je njegov dom, njegovo igralište i mesto gde je ostavio srce, kako na terenu, tako i u životu. Njegova priča podseća nas da istinske legende nisu samo oni koji pobeđuju na terenu, već i oni koji čine da drugi veruju u svoju pobedu.
„Da bi bio dobar fudbaler, mora da budeš dobar čovek“
Ovaj pristup ne samo da se pomaže u razvoju fudbalskih veština, već i u izgradnji samopouzdanja, discipline i odgovornosti. Sport oblikuje karakter, uči poštovanju prema drugima, timskom duhu i fer-pleju.